Choď na obsah Choď na menu
 


Keď to všade kotkodáka a kikiríka

dsc_7276.jpg... alebo všade samé kotkodák a kikirikí 

Pred viac ako rokom u nás našli domov sliepočky a jeden kohút. Dalo by sa povedať, že sme ich zachránili od nepekného a nevhodného života v klietkach. Samozrejme na život u nás si najprv museli zvyknúť a tak sme ich na prvý deň úplne zavreli do kurína a dali im dnu krmivo. Zeleného všade navôkol, to sa im dalo, hlavne žihľavy, tej rastie u nás na rozdávanie.

Druhý deň sme ich pustili a učili najprv žiť v ohradenom kuríne, predsa si musia zvyknúť. Krmivo sme im vyložili von. Keďže som bola doma, chodila som ich pravidelne kontrolovať aby si zvykli. Prvé dni boli ťažšie, potrebovali sme ich naučiť, že večer musia späť do kurína. A tak sme sa hrali na naháňačku "chyť ma ak to dokážeš" :-D a polož do kurína. Časom si zvykli a naučili sa.

dsc_6766.jpgPár mesiacov to takto šlo, dokolečka to isté až nadišiel ten deň, kedy sme sa rozhodli, že ich pustíme úplne von, voľne pobehovať. 

Prvé vypustenie, sliepočky a kohút si obzerali nové miesta, pomaličky kráčali, najprv sa motkali okolo známeho svojho miesta. Prvé dni boli takéto, okolo kurína a večer hajde domov spať :-D Postupom času však zistili, že môžu aj ďalej, osmelili sa a deň za dňom postupovali o krok ďalej od svojho kurína. 

Toho času sa už motajú okolo nás, chodia za nami, spoznávajú nové miesta. Naučili sa dokonca vrátiť sa počas dňa do kurína zniesť vajíčko a potom späť na pašu :-) Medzi týmito sliepočkami sa kvôčka neobjavila, žiadna nevysedela kuriatka. V nosení vajíčok mali aj svoju dlhú pauzu no po tejto pauze nosia stále.

Pár dní dozadu sme im kúpili nové kamarátky, ale tentoraz som vyberala ja, pretože som chcela po doporučení sliepočky Dominant. Máme ich rovno 5. Zoznamka staré a nové, no trošku polietalo perie, vysvetlili si kto je tu dlhšie doma a všetko je krásne. Nové sliepočky nám začnú znášať vajíčka cca o 2 týždne. 

Tešíme sa :-)

Krásne a pohodové dni

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.