Choď na obsah Choď na menu
 


Levanduľový krém

Dnes som si pre vás pripravila levanduľový krém.

dsc_8569.jpgRobila som ho podobne ako harmančekový krém, akurát som zmenila množstvo oleja a včelieho vosku. 

Levanduľu som nechala dva dni posušiť a následne som ju dala do 150 ml extra panenského olivového oleja. Na miernom ohni (na najnižšom možnom stupni) sa to celé hrialo hodinu a potom som to odstavila. Toto som však nechala lúhovať dva dni.

Najprv som uvažovala, že dám do toho 10 g včelieho vosku ale napokon som dala iba 2 g. Opäť som to dala hriať, kým sa včelí vosk roztopil a naliala som to do tmavej fľaštičky. Hotovo :-) Mastička nie je vôbec tuhá, je úplne jemnučká a dobre roztierateľná. Ale je však na vás, koľko toho včelieho vosku si tam dáte, či chcete mať krém tuhší alebo jemnejší a ľahšie roztierateľný. Hmotnosť môžete meniť podľa vlastného zváženia. Sama som sa naučila pri výrobe harmančekového krému. Je dosť tuhý ale nevadí, vonia príjemne :-) A aj tento levanduľový vonia veľmi príjemne.

dsc_8572.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Levanduľový krém má protizápalové účinky a regeneruje stresovanú pokožku. Dá sa použiť aj pri drobných popáleninách. Má priaznivý vplyv na myseľ. Používa sa ako ochranný krém po umývaní riadu alebo po práci v záhrade. Je dobrý na rany, odreniny a masáže.

RAdostný a voňavý deň :-)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.